В петък, 19 април, минималните температури в страната ще са между 2 и 7°, в София 1°. Облачността ще е значителна, с разкъсвания по поречието на Дунав. По обяд в Рило-Родопската област ще завали. Дъждът до вечерта ще обхване Южна България. Максималните температури ще са между 13 и 18°, в столицата 13°.
По Черноморието ще има значителна облачност, но без валежи. Температурите на въздуха ще са 13-16°. Морската вода е 11-14°. Вълнението на морето ще е 2 бала.
Над планините ще е облачно. Още преди обяд в Рило-Родопската област ще завали дъжд, над 1300 метра сняг. На места количествата ще са значителни. Температурата на 1200 м надморска височина ще е до 5°, на 2000 м до 0°.
В събота валежите ще се усилят и ще обхванат и Източна България, на места ще са значителни. Минималните температури ще са от 3-4° на югоизток до 11-12° на изток. Дневният им ход ще е 3-4° .
В Европа на Пиренейския п-ов в петък ще е слънчево, след обяд ще се заоблачи и превали. На Британските о-ви ще е облачно, с валежи на изток и в Ирландия. В Западна и Централна Европа ще е ветровито и дъждовно. Кратки, но интензивни валежи ще има в Южна Италия и Сицилия. В Прибалтика, Беларус и Украйна ще превалява слабо. Дъжд и сняг ще вали над Скандинавието.
На Балканите от северозапад застудяването ще продължи. Интензивни валежи ще има в Гърция. По крайбрежието и островите ще е и ветровито. Слаби валежи ще има в Румъния, в Карпатите от сняг.
В Лондон, Париж и Москва се очакват максимални 12-13°. В Берлин ще е максимум 9°, в Рим 18°, в Белград 15°, в Букурещ 17°, а в Истанбул - 20°. Най-топлите европейски столици ще са Мадрид и Атина с 23°.
Отвъд Океана – във Ванкувър и Монреал ще е съответно 18 и 12°. В Чикаго 13°, в Ню Йорк 9°, в Лос Анджелис 21°, в Маями 28°. В Мексико сити максималната температура ще е 31°, в Буенос Айрес 22°, в Рио де Жанейро 24°. В Дубай и в Йерусалим ще е съответно 28 и 26°.
България е на второ място в ЕС по качество на водите за къпане за 2024 г., показват данните на Европейската агенция за околна среда, публикувани от Европейската комисия, предаде кореспондентката на БНР в Брюксел Ангелина Пискова. Според..
В „България днес“ на 13 юни слушайте: 06:49 Български букви радват сънародниците ни в Братислава –инсталацията "Скритите..
В събота, 21 юни, минималните температури ще са от 11 до 18°, в София – 11°. През деня ще преобладава слънчево време. Преди обяд по-значителна облачност ще има над Централна Северна България и Средногорието, където все още на отделни места ще..
Само на 37 км от втория по големина град в България – Пловдив, и стотина километра от столицата София се намира китният Пазарджик. Благоприятното..
Най-старият зимен курорт у нас – "Боровец", открива летния сезон на 28 юни, съобщава БТА. От тази дата ще работи и кабинковият лифт, който обаче няма да..
В настоящия момент няма непосредствена заплаха за България на фона на разрастващия се военен конфликт между Израел и Иран. Правителството ни изразява..