Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българското училище "Иван Вазов" в Париж се готви за 10-ия си рожден ден

Снимка: Facebook / Българското училище „Иван Вазов“ в Париж

Учениците и учителите от българското неделно училище "Иван Вазов" в Париж готвят специален концерт, с който на 19 май от 11,30 ч. ще отбележат 10-ата годишнина от създаването на школото.

Това е "мястото във Франция, в което ние заедно чертаем на български бъдещето на нашите деца", написа във Фейсбук Янета Димитрова, преподавател в училището. 

Програмата предвижда български песни, танци, стихове и много друго. "Концертът ще бъде една българска прегръдка, подарък за всички българи, които дойдат и споделят тази радост с нас и прекрасна изненада за нашите френски и чуждестранни приятели", отбелязва Янета Димитрова.

На концерта на 19 май ще се състои премиерата на специална за децата и училището песен.

Училището е създадено от сдружение "Христо Ботев" на нашите сънародници във френската столица. То е признато от българските власти и предлага обучение, гарнирано с много любов към децата. Там те изучават български език и литература, история и география на България според учебните планове и програми за българските училища в чужбина, а така също имат богата извънкласна дейност.

В училището се обучават деца от 3 до 18 години, които получават удостоверения за проведено обучение, признати в България. Всички преподаватели са с учителска правоспособност.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Валери Владимиров (вдясно) с екипа на юношеския национален отбор на България в контролна среща със Сърбия.

Български талант попадна в състава на "Милан" за първия мач от сезона

Българският талант Валери Владимиров е бил включен в състава на "Милан" за днешното домакинство срещу Бари за Купата на Италия, което е първият мач на "росонерите" за новия сезон, съобщава "Гадзета дело спорт". 17-годишният централен защитник..

публикувано на 18.08.25 в 16:52

В Болград представиха пояса в българската народна носия

На страницата си във Фейсбук Областният център за българска култура разказва чрез отделни публикации за традиционното облекло на българите от Бесарабия. След като вече разказаха за калпака, шаловете, елеците, престилката и други елементи от българската..

публикувано на 18.08.25 в 16:25

Българите в Гьотеборг мечтаят за място, което да събира сънародниците ни от региона

Сред приоритетите на българското сдружение в Гьотеборг, учредено през март 2024 г., е организирането на Съботно училище по български език и култура, както и културно-образователни събития – народни танци, творчески и литературни вечери, съобщава на сайта..

публикувано на 18.08.25 в 15:10