Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Автобус с българска регистрация катастрофира в Турция, единайсет души са ранени

Снимка: Анадолска агенция

Единайсет пътници пострадаха в катастрофа с български автобус, съобщи Генералното ни консулство в Одрин. Превозното средство, което е пътувало от Истанбул за Добрич, е излязло от платното, ударило се е в дърво и се е преобърнало вчера на обед на около 50 км от ГКПП “Дерекьой” (Малко Търново) на територията на област Къркларели.

Пострадалите пътници са приети в болницата в Къркларели и състоянието на двама от тях остава тежко.

Сред 14-те души в автобуса е имало и двама български граждани. Единият от тях е с леки наранявания – направен му е ядрено-магнитен резонанс, след което е напуснал болницата, а за другия няма информация да е пострадал, каза пред Нова тв генералният консул в Одрин Борислав Димитров.

Генералното консулство на Република България в Одрин следи случая и остава в постоянен контакт с турските власти, информират още от ведомството.

Още информация по темата: 


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Рисувай със светлина и управлявай роботи в новия музей на София!

София се сдоби с ново културно убежище. Phenomena е първият в България музей, посветен на връзката между наука и изкуство. Пространството представя научни открития, технологии, инженерство, изкуство и математика в духа на STEAM (Science,..

публикувано на 02.11.25 в 08:15
Снимка: Facebook /Празник на Хотанската сарма

Празникът на Хотанската сарма – вкусът на вековна традиция

Село Хотанца, община Русе е домакин на " Празник на Хотанската сарма " – кулинарно-фолклорен фестивал, организиран от читалище "Светлина-1928". Началото е в 11:00 ч. на 1 ноември на централния селски площад. Програмата обхваща конкурс за най-вкусна..

публикувано на 01.11.25 в 12:05
Чудовищен фест 2023

"Чудовищен" фест в Докторската градина

В докторската градина зад Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий" в София цари необичаен "мрак" и веселие. Пространството е превърнато в страховито, но атрактивно градско селище, посветено на Хелоуин, като тази година празникът продължава до 2..

публикувано на 01.11.25 в 10:10