Българският хор “Бяла роза“ в град Пескара ще участва във великденски концерт, който ще се състои в неделя, 21 април, от 16,30 ч. местно време в църквата Adorazione в италианския град.
“Директорът проф. Елена Димитрова и всички хористи имат удоволствието да ви поканят на концерта, посветен на православния Великден. Входът е свободен”, написаха участниците в събитието на фейсбук страницата си.
Хор “Бяла роза“ е част от българо-италианската организация “Българи в Абруцо” в Пескара с ръководител Надежда Славова. В началото в музикалната формация участват майки на децата от тамошното училище “БулгаринА”, а по-късно към тях се присъединяват и ученици.Водена от идеята за съхранението на българския дух, културата и езика и сред най-новото поколение български деца, живеещи зад граница и като български учител с повече от 35 години трудов стаж, работила в няколко европейски държави, Илияна Бояджиева..
Срещаме ви и с енориашите в Лондон, които не крият радостта и благодарността си, че вече всяка неделя могат да се черкуват в новия благолепен храм. Снимки: БНР
Експерти от Министерството на образованието и науката и от Изпълнителната агенция за българите в чужбина България, със съдействието на българското посолство в Тирана, проведоха среща в училището в с. Запод, област Кукъска Гора (Североизточна Албания) с..
Всяко българско училище в чужбина има своята история, а тази на училище "Родна стряха" в Кипър започва през 2015 година. В основите му е вградена..