През нощта от запад валежите временно ще спрат. В понеделник облачността ще бъде променлива, често намаляваща до предимно слънчево време. Ще бъде ветровито с умерен, в Дунавската равнина и Източна България – силен вятър от запад-северозапад. Минималните температури ще бъдат между 4° и 9°, в София – около 5°, а максималните – между 15° и 20°, в София – около 15°.
Над планините облачността ще бъде променлива, често намаляваща до предимно слънчево. Само на отделни места в масивите от Западна България ще превали слаб дъжд, по върховете – слаб сняг. Ще духа умерен и силен вятър от запад-югозапад. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде около 9°, на 2000 м – около 3°.
По Черноморието облачността ще бъде променлива, по северното крайбрежие на отделни места ще превалява. Вятърът ще се ориентира от запад и ще бъде умерен до силен. Максималните температури ще бъдат 15°-19°, а на морската вода – 11°-12° по северното крайбрежие до 14° по южното. Вълнeнието на морето ще бъде 2-3 бала, сутринта по северното крайбрежие – до 4 бала.
Облачността над Балканите ще бъде променлива, над централните райони често намаляваща до слънчево време. Предимно облачно с валежи от дъжд ще бъде в северната половина на Румъния. Дневните температури слабо ще се повишат. В Атина ще бъде 21 градуса, в Истанбул – 19, в Букурещ – 15, в Белград – 14.
Студен въздух ще обхване по-голямата част от Централна и Западна Европа и облачността ще бъде значителна, на Британските острови с превалявания от дъжд, в Германия и страните от Бенелюкс – от дъжд и сняг. Значителни валежи от дъжд, в Алпите – от сняг ще има в Австрия, Швейцария и Северна Италия. Дъжд ще вали по източното крайбрежие на Испания, докато над останалата част от Пиренеите ще преобладава слънчево време. Снеговалежи ще има във Финландия и прибалтийските страни. В Мадрид ще бъде 21 градуса, в Москва – 17, в Рим – 16, в Париж – 11, във Виена – 10, в Санкт Петербург – 9, в Мюнхен – 6, в Стокхолм – 4.
В Мелбърн ще бъде 23 градуса, в Кейптаун – 21, в Чикаго – 19, в Ню Йорк – 17.
Английската граматика обърква българските ученици, защото те често пренасят нейните правила върху родния си език, каза за БТА Евелина Гечева от "Академика БГ", организатор на кампанията "Бъди грамотен". По думите ѝ, много от младежите пишат имената на..
Над 40 издателства и над 30 срещи с автори ще има по време на фестивала "С книга на плажа" 2025г, който ще се проведе в Бургас от 13 до 17 август в алеите пред Експозиционен център "Флора". В програмата на събитието са включени премиери на..
На кръгла маса в Университета за национално и световно стопанство днес експерти ще търсят решения на проблема с шарката по овцете и козите в страната. Заразата от шарка по дребните преживни животни се разраства, като се разпространява основно в..
В "България днес" на 15 Август слушайте: 01:55 – Актуално от България и сънародниците по света 14:00 – Православен църковен..
В сърцето на Розовата долина, в подножието на Стара планина и Средна гора, за 26 път се провежда Празникът на калоферската дантела. Палитрата от..
В историческата местност Петрова нива в Странджа днес ще бъде отбелязана 122-годишнината от Илинденско-Преображенското въстание. Честването се провежда..