Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Три медала за гимнастичките ни на финалите на Световната купа в Баку

Българският ансамбъл жени
Снимка: БТА

Българските състезателки завоюваха общо три медала на финалите на Световната купа по художествена гимнастика в Баку. Вчера Елвира Краснобаева спечели още един – сребърен, в многобоя.

Елвира Краснобаева завоюва сребърен медал в многобоя на Световната купа в Баку

В индивидуалната надпревара десетата в многобоя Ева Брезалиева се окичи със сребро на топка и с бронз на обръч, а Елвира Краснобаева завоюва още един сребърен медал – на лента.

Ансамбълът в състав Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева не можа да се качи и днес на стълбичката на победителите. Момичетата останаха четвърти на три ленти и две топки, а на пет обръча – на шесто място.





БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Празник на хляба, песента и танца в Силистра

Шестото издание на Празника на хляба, песента и танца с изложение на хляб и хлебни изделия от народните читалища в община Силистра ще се проведе на 12 септември от 18,00 ч. на площад "Свобода" в града. Програмата включва също кулинарно шоу с..

публикувано на 12.09.25 в 07:00

"Бесарабия – извор на красота и родолюбие" - дигитална фотоизложба в Пазарджик

От 12 септември до 5 ноември 2025 г. в централната сграда на Регионалния исторически музей – Пазарджик (пл. "Константин Величков" № 15) ще бъде представена дигиталната фотоизложба "Бесарабия – извор на красота и родолюбие" на Дружеството..

публикувано на 12.09.25 в 06:00

Народното събрание посрещна деца от българската общност в Молдова

Председателят на Народното събрание Наталия Киселова посрещна в пленарната зала на парламента близо 100 деца от българската общност в Молдова. "Надявам се посещението в България да бъде за вас стимул да научите повече за страната, за нейната култура..

публикувано на 11.09.25 в 19:00