Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Празничните събития за Деня на храбростта в гарнизоните в страната

Снимка: БГНЕС

Военнослужещи от различни гарнизони на страната ще проведат празнични събития на 25, 26, 29, 30 април и 2 май по повод предстоящия 6 май – Ден на храбростта и празник на Българската армия.

Гражданите ще могат да се запознаят с техниката и въоръжението на Българската армия, да научат повече за професията "военнослужещ", както и да се насладят на изпълненията на военни духови оркестри.

Събитията ще се проведат в Карлово, Стара Загора, Казанлък, Плевен, Чирпан, Шумен, Смолян, Благоевград и Асеновград.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

След хладното утро през деня се очаква слънце

В сряда  минималните температури ще са от 1° до 6°, в София – 1°. Сутринта на места в равнинната част от страната ще има условия за намалена видимост. През деня ще е предимно слънчево. Ще духа слаб до умерен югозападен вятър. Максималните температури ще..

публикувано на 28.10.25 в 19:05

България днес - 28 октомври 2025 г.

В "България днес" на 28 октомври слушайте: 00:59 - В Световния ден на анимацията си говорим за нейните възможности да предава не само чувства и емоции, но и научни постижения и философски идеи 03:30 -  Актуална информация от България и..

публикувано на 28.10.25 в 19:00

Швейцария подкрепя миграционните политики на България с над 21 млн. швейцарски франка

Финансова помощ на стойност 21 350 000 швейцарски франка предоставя Швейцария в подкрепа на политиките на България в областта на миграцията. "Като външна граница на ЕС имаме тежката отговорност от една страна да не допускаме навлизането на лица, които..

публикувано на 28.10.25 в 18:26