Рекорден брой участници от осем държави застават днес на стартовете на планинския маратон Коджа кая. Домакин на шестото му издание е село Билка, разположено в източната част на Стара планина.
По традиция маратонът започва с изгрева на слънцето и трябва да завърши преди залеза. В стартовите списъци са регистрирани 740 състезатели, сред които и най-добрите български планински бегачи.
Седемдесет и пет метровото трасе с 4300 м денивелация е изключително тежко и около 40% от стартиралите не успяват да преминат по него.
Останалите дистанции са съответно 42, 30 и 14 км. Предвидени са и съпътстващи събития – скоростно изкачване на високия 597 м връх Коджа кая, туристически поход и бягане за деца.От 19 септември в продължение на месец небето над Белоградчишките скали ще се изпълни с цветни балони и магия. Петото издание на " Балонена фиеста " обещава пет уикенда, три вида полети, както и десетки приключения на полянката "Панаирището" ,..
Правителството на Росен Желязков оцеля и при петия вот на недоверие, този път на тема “ Вътрешна сигурност и правосъдие ”. Със 133 гласа “против” от общо 234 народните представители от ГЕРБ-СДС, ДПС-Ново начало, БСП и ИТН спасиха кабинета . “За”..
Децата ще могат да подават сигнали, ако те или техни връстници станат жертва на насилие, чрез мобилното приложение CyberKidz Patrol , съобщи социалният министър Борислав Гуцанов. То ще бъде достъпно за сваляне в началото на октомври. Единствената..
България чества 117 години от обявяването на своята Независимост. Център на тържествата е старата българска столица Велико Търново, но тържества се..
През нощта ще бъде ясно и почти тихо. В сутрешните часове във вторник на отделни места в низините и над източните райони ще има временни увеличения на..
България чества днес 117 години от провъзгласяването на българската независимост. На 22 септември 1908 година в църквата "Св. 40 мъченици" в Търново княз..