Съпредседателят на “Продължаваме промяната – Демократична България” Кирил Петков определи като “голяма грешка” влизането в съвместно управление с ГЕРБ-СДС. “Ние не осъзнавахме колко зависим е Борисов от Пеевски”, заяви той пред БНР.
Целта пред ПП-ДБ е да освети тази зависимост на лидера на ГЕРБ от съпредседателя на ДПС и факта, че Бойко Борисов не може да взема сам решения, каза още Кирил Петков. По думите му, коалицията, която представлява, ще седне на масата за преговори след изборите, само ако тази зависимост бъде скъсана.
Кирил Петков отрече да е покровителствал контрабанден канал в митниците, както и с Лена Бориславова (началник на неговия политически кабинет 2021-2022) като членове на НПО да са фалшифицирали документи относно морски плажове. “Явно не могат да ни оборят на реалните идеи как България да изглежда и искат да ни набутат в калта. ДАНС е бухалката. Хубавото, е че плажовете Корал, Карадере и Иракли са запазени заедно с 500 м ивица зад тях”, коментира той.В "България днес" на 27 ноември слушайте: 01:36 – След напрежение в „триъгълника на властта“ замразиха Бюджет 2026 19:51 – Шареният живот в Ново село на завърналото се у нас сем. Овчарови 34:00 – Художникът Ивайло Каменов и..
Окръжният съд във Варна пусна на свобода кметът на града Благомир Коцев срещу парична гаранция от 200 хил. лв. (102 258 евро). Преди съдът да се произнесе, пред сградата се събраха негови привърженици и симпатизанти на “Продължаваме промяната”,..
Минути преди в Народното събрание да започне второто – финално, четене на държавния бюджет за 2026 г., лидерът на най-голямата парламентарна сила ГЕРБ-СДС, Бойко Борисов, спря процедурата, връщайки проектозакона за преработка с думите: "докато не се..