Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Партия ГЕРБ ще работи с ПП и ДБ, но само ако тя командва

Бойко Борисов
Снимка: БТА

След изборите ГЕРБ няма да преговаря за ново управление със съпредседателите на “Продължаваме промяната” Кирил Петков и Асен Василев и с бившия премиер Николай Денков, но би приел за бъдещи партньори част от партиите в коалицията ПП-ДБ. Това заяви пред журналисти в Рупите лидерът на партията Бойко Борисов. По думите му, разумно се държат единствено от “Демократична България”.

Кирил Петков: Голяма грешка беше влизането в съвместно управление с ГЕРБ-СДС

Разбира се, че с ПП и ДБ ще работя, но не по тяхната, а с доминиращата власт на ГЕРБ в управлението - с наши премиери, с наши министри, само тогава”, зарече се Бойко Борисов.

ДПС, според лидера на ГЕРБ, е формацията, с която се разговаря нормално. Той не отговори категорично на въпроса дали партията му е готова след предсрочния вот да състави самостоятелно правителство.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Темата за ромската интеграция продължава да е на дневен ред в България

8 април е денят в който ромите по света честват своята идентичност. "Международният ден на ромите е време, в което да покажем, че ние сме част от българската нация, от европейската общност и допринасяме за развитието на местната, но и световната..

публикувано на 08.04.25 в 12:00

България за пръв път има свой щанд на мебелното изложение в Милано

България за пръв път се представя с национален щанд на изложението за мебели и интериор Salone del Mobile 2025. Форумът се провежда от 8 до 13 април в Милано, Италия. Осем компании представят качеството на българските мебели и дизайн . Щандът..

публикувано на 08.04.25 в 07:25

Мерки срещу войната по пътищата са във фокуса на съвещание при премиера

Премиерът Росен Желязков свика за днес съвещание, свързано с пътната безопасност и борбата срещу войната по пътищата на страната. В него ще се включат министри, представители на ресорни ведомства и на неправителствения сектор. Ще бъдат обсъдени..

публикувано на 08.04.25 в 06:45