Традиционният водосвет на бойните знамена и знамената светини по повод Деня на храбростта и празник на Българската армия се състоя на столичния площад “Св. Александър Невски”.
Президентът и върховен главнокомандващ Румен Радев прие почетния строй на представителните гвардейски части и поднесе венец пред Паметника на Незнайния воин. Последва тържествен марш на представителните блокове на Въоръжените сили.
При изпълнението на националния химн бяха произведени 20 артилерийски салюта, а в края на тържествения ритуал над площада прелетяха три изтребителя МиГ-29.
На водосвета присъстваха служебният премиер Димитър Главчев, зам.-председателят на НС Росица Кирова, военният министър Атанас Запрянов, столичният кмет Васил Терзиев, висши офицери от армията, представители на държавното ръководство и на военно-патриотичните съюзи, дипломати.В "България днес" на 5 юни слушайте : 01:15 Актуална информация от страната и българските общности зад граница 08:00 Прогноза за времето..
В петък , 6 юни, преди обед облачността временно ще намалее, но следобед отново ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На много места в западната половина от страната ще има краткотрайни валежи и гръмотевични бури. Максималните..
16 души са задържани за трафик на нелегални мигранти при операция на българските служби на 3 юни на територията на 6 области в страната - София, Бургас, Кърджали, Стара Загора, Хасково и Ямбол, съобщи МВР. Операцията е проведена под..
Най-съществената крачка от членството на България в еврозоната е извървяна – страната ни получи официално потвърждение, че е изпълнила всички необходими..
Привърженици на парламентарно представената партия “Възраждане” се събраха пред сградата на Народното събрание, обявявайки се за запазване на..
Откровени разговори с български граждани, които са успели да се реализират в чужбина предлага инициативата Вечер на българските таланти зад граница, която..