“Напоследък започнахме да свикваме с честата смяна на правителства и парламенти, но в днешното време на кризи, войни и несигурност не можем да си позволим да свикнем с неглижирането на Българската армия, където процесите по модернизация и грижа за личния състав все още се движат твърде мудно.” Този коментар направи пред журналисти президентът Румен Радев след празничния водосвет на бойните знамена на пл. “Св. Александър Невски”.
Денят на храбростта беше отбелязан с водосвет на бойните знамена и знамената светини
Държавният глава припомни, че на сегашния парламент му е отнело близо година, за да приеме разработената от служебния кабинет на Гълъб Донев инвестиционна програма за модернизация. Той обаче приветства решението да бъдат увеличени заплатите на военнослужещите – “една важна, но закъсняла и недостатъчна мярка”. “Необходим е цялостен пакет от мерки за връщане на привлекателността на военната професия”, смята Румен Радев.
Българското общество е на средно европейско равнище по потребление на генеративни AI приложения. Това показват данните от национално представително проучване, проведено от Агенция "Алфа Рисърч" в периода 7-14 юли 2025 г. сред хиляда пълнолетни..
България не използва системата за гасене на пожари, която е придобила със закупуването на транспортните самолети "Спартан". Това става ясно от публикация на председателя на комисията по отбрана Христо Гаджев в социалната мрежа. Страната ни има..
Президентът Румен Радев удостои с орден "Мадарски конник" първа степен посланика на Франция Жоел Мейер. Отличието му беше връчено на церемония в Гербовата зала в сградата на президентската институция. "Искам специално да благодаря на..
Министерство на туризма за поредна година организира националното представяне на международното туристическо изложение World Travel Market в Лондон. По..
Няма човек, вдишал въздуха на Родопите, да не е останал омагьосан от живописните гледки и легендите на планината. Дните от 4 до 10 август ни дават куп..
Колко много неща могат да се сътворят от глина – на това се учат децата от Народно читалище "Развитие 2022" в мездренското село Ослен Криводол...