Кои са по-важните кулинарни и F&B (Food and Beverage или храни и напитки) тенденции през 2024-а? Как се променят вкусовете на клиентите и готови ли са ресторантьори и готвачи за промяната? И още - ще стане ли България най-сетне световна гурме дестинация? Тези и други въпроси ще бъдат обсъдени по време на Food & Beverage Forum 2024.
Първата по рода си професионална среща на шеф-готвачи, хотелиери, ресторантьори и туроператори у нас ще се състои на 8 май в София. Участниците ще обсъдят основните тенденции в сектора и ще направят преглед на световния и европейския опит в тази област. Акцентът ще падне върху огромния потенциал на България като направление за гурме пътешествия.
Темата за националната кухня ще бъде разгледана от две страни – кои храни и ястия имат потенциала да станат "визитна картичка" на българската кулинария в чужбина и как можем да развием така популярния в други държави гастрономически или наричан още гурме-туризъм. Специално внимание ще бъде отредено на българските вина и винарски изби, както и на ролята на туроператорите в развитието на винени и кулинарни маршрути в страната.
Организатори на срещата са авторитетната платформа Хотелски форум и Българската асоциация на професионалистите в мениджмънта на хотели (ВАНЕ)
Съставил: Венета Николова
С редица събития в цяла България се отбелязва Денят на народните будители. В деня, в който отдаваме почит на българските книжовници, просветители, борци за национално освобождение, съхранили през вековете духовните ценности на нацията и нейния..
В Деня на народните будители Администрацията на президента ще отвори врати за граждани. Днес от 10,30 ч. пред сградата на президентската институция ще се проведе церемония по издигане на националния флаг на България. Президентът..
В "България днес" на 31 октомври слушайте: 01:50 – Актуално от България и сънародниците по света 13:06 – По съседски - обзор на по-важното от Балканите В очакване на 1 ноември- Деня на народните будители 25:08..
В докторската градина зад Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий" в София цари необичаен "мрак" и веселие. Пространството е превърнато в..
Село Хотанца, община Русе е домакин на " Празник на Хотанската сарма " – кулинарно-фолклорен фестивал, организиран от читалище "Светлина-1928". Началото..
В Деня на народните будители Администрацията на президента ще отвори врати за граждани. Днес от 10,30 ч. пред сградата на президентската..