Реална среща поставя началото на виртуалния Литературен фестивал "Майски празнични четения", който от 2020 година насам организира Обществото за поезия и литературна проза "Глаголницата" при Българския център за култура и наследство в Сиатъл.
България за напреднали – това е темата на дискусията, която ще събере сънародниците ни на 11 май. Тя е провокирана от едноименния сборник на Светлозар Желев, в който различни хора, свързани със страната ни посредством езика, роднинството или повика на сърцето дават отговор на въпроса "Как да обичаме България".
Мястото на дискусията съвсем не е случайно – тя ще се състои от 15:30 до 17:30 ч местно време в откритото през февруари арт-пространство "Читалнята" (2862 NW Market St, Seattle WA 98107). За него българската общност дарява над 300 книги, а помещението и художественото оформление осигурява Мария Апостолова.
"Ще четем различни неща от "България за напреднали" (който каквото е приготвил). Ще споделяме мисли и впечатления. Ще разговаряме. /…/ За почерпката – който каквото донесе“, гласи фейсбук поканата на организаторите.
Фестивалът "Майски празнични четения" продължава до 24 май.
"Целувам ви, Аспарух Лешников" е заглавието на новата книга на д-р Веселина Узунова – главен уредник в отдел "Най-нова история" на Регионалния исторически музей в Хасково. Авторката, която до този момент е публикувала монографии и научни статии за..
В началото бе... локвата – без провокации и заигравания с библейските слова. Защото дори "най-примитивното" творение понякога може да запали Божия искра. Но ако принизяваме елементите, които сглобяват видимия свят, ще се лишим от изненадата,..
Познаваме я като гимнастичката, която промени правилата и достигна за пръв път в историята до четири Олимпийски игри, доказвайки на света, че нейната дисциплина не е само за малки момичета, но и за жени. Днес тя е актриса и писателка. Но-най..
"Целувам ви, Аспарух Лешников" е заглавието на новата книга на д-р Веселина Узунова – главен уредник в отдел "Най-нова история" на Регионалния..