Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Започват Дни на българската култура в Кипър

Снимка: facebook.com/vesselin.valchev

Дни на българската култура се откриват днес в Кипър и ще продължат до края на месеца, предаде кореспондентът на БНР Бранислава Бобанац. Организатор на двайсет и шестото им издание е Съюзът на българите в Кипър под егидата на посолството на България в Никозия.

Първото събитие ще бъде премиерата на книгата “Скритото очарование на Кипър” на Христо Георгиев, бивш посланик на страната ни между 2014 и 2018 г. В неделя предстои Фестивал на разнообразието с участието на танцовия ансамбъл “Канатица” към Съюза на българите в Кипър.

На 25 май най-голямото българско училище на острова – “Никола Вапцаров” в Никозия, ще отбележи с тържеството “Предаваме завета на първоучителите” своя десетгодишен юбилей и Деня на светите братя Кирил и Методий.

В дните на културата ще бъде представена електронната и аудио книга за научната и обществената дейност на акад. Анастас Иширков. Тя е изготвена на български и на гръцки език от ученици и преподаватели от българското училище по програмата “Неразказаните истории на българите” на Министерството на образованието и науката.

Снимка: facebook.com/vesselin.valchev



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Ансамбъл "Отец Паисий" от Пенсилвания с концерт за 70-ата си годишнина в Питсбърг

Българският танцов ансамбъл "Отец Паисий” към Българо-македонския национален, образователен и културен център (BMNECC) в Питсбърг, Пенсилвания, ще отбележи с представление своята 70-годишнина през септември, предаде БТА. Събитието ще се състои на 13..

публикувано на 15.08.25 в 14:35
Снимка: Народна библиотека „Христо Ботев“ - Босилеград

В Босилеград обявиха фотоконкурс за младежи - "Чета, летувам, мечтая"

Народната библиотека "Христо Ботев" в Босилеград обяви началото на летния фотоконкурс "Чета, летувам, мечтая", насочен към всички деца и младежи до 17-годишна възраст, които са членове на библиотеката.  Идеята е да се съчетаят любовта към книгите,..

публикувано на 15.08.25 в 12:59
Снимка: Училище

На 15 август изтича срокът за записване за явяване на тест по български език в Бостън

За шеста година българското училище „Св. св. Кирил и Методий“ в Бостън, САЩ, организира изпит по български език със съдействието на Департамента за езиково обучение (ДЕО) към Софийския университет "Св. Климент Охридски". Това съобщи просветното средище в..

публикувано на 15.08.25 в 10:36