Елитни солисти и ансамбли ще участват в петнайсетото издание на международния фестивал “Дни на музиката в Балабановата къща”, който се открива днес в Пловдив.
Началото ще бъде поставено от големия български цигулар Светлин Русев. Той ще изпълни солови пиеси, а на финала ще свири заедно с младия талант Виктор Трайков и пианистката Мария-Елена Средева.
“Белгийски брас солисти” и дуото Страшо Темков – флейта и Елена Атанасовска – пиано от Северна Македония са чудестранните гости в програмата. След българските музиканти изпъкват имената на оперната прима Красимира Стоянова, която ще се изяви заедно с пианиста Людмил Ангелов, както и на Веско Ешкенази – концертмайстор на Кралския Концертгебау оркестър - Амстердам. Цигуларят ще си партнира с Вероника Тодорова – акордеон и с Георги Милтиядов – пиано.
Сцена на фестивала ще станат знакови места за града – Балабановата къща, Епископската базилика, Римският стадион и Малката базилика.
Едно от безспорните музикални събития на този сезон е концертът на Barcelona Gipsy balKan Orchestra (BGKO). На 22 октомври в Пловдив, зала "Колодрум", по покана на Община Пловдив и Cantus Firmus, сензационната етно формация ще изнесе огнен..
Ансамбъл от две и повече арфи не е новост за българската сцена. Но за първи път ще имаме възможност да чуем цял октет, което със сигурност е събитие за страната ни. Идеята, подбора на програмата и организацията на предстоящия концерт дължим на Кохар..
Двама певци – Бояна Карпатова и Борис Христов – се събират за дуетна песен, озаглавена "Докато те има". Самата Бояна пише музиката и текста, аранжиментът е на Артур Надосян. Ето какво казват изпълнителите за посланието на песента: "Времето тук на..
В своя успешен проект "Лауреатите" оркестър Cantus Firmus отново представя на българската публика ярки млади изпълнители на класическа музика в началото..
Забелязахме Момчил Косев още при запознанството ни с група SoulBmoll, в която е китарист, вокал и основен автор на песните им. Музикантите от групата са..