В Българския кулутрен институт в Рим започна втората обучителна среща по проекта “Дигитална трансформация в обучението по български език и литература” към програма “Еразъм+”, КА2, Стратегически партньорства в областта на училищното образование.
Водеща организация по проекта е Бургаският свободен университет, а ръководител – проф. д.п.н. Галя Христозова. Целта е да бъдат изработени електронни ресурси със съдействието на българското училище “Асен и Илия Пейкови” – Рим и Флоренция. Партньори в начинанието са училище “Азбуки веди” в Кьолн, Българското училище за роден език в Будапеща и Българското училище “Кирил и Методий” в Никозия.
Работата по проекта продължава и днес, когато почитаме светите братя Кирил и Методий. “Неслучайно започваме деня от базиликата “Сан Клементе”, където през 869 г. е бил погребан нашият Константин Кирил Философ”, изтъкнаха участниците.
.
Все по-малко българи, живеещи в чужбина, изпращат децата си на неделно училище, в което се преподава български език и култура, съобщи пред кореспондента на БНР Здравка Маслянкова основателят на българското училище “Асен и Илия Пейкови” в Рим..
22-ма български ученици, които прекараха последната учебна година в гимназии из цяла Америка – от Тексас до Вермонт, се завърнаха в родината. Приключението им из САЩ бе организирано по програмата YES Bulgaria. През изминалите месеци те не..
Седемчленно жури определи победителите в Конкурса за есе за ученици и студенти от Украйна и Молдова, организиран от Българското национално радио. Инициативата е под патронажа на вицепрезидента на Република България Илияна Йотова и се осъществява с..
22-ма български ученици, които прекараха последната учебна година в гимназии из цяла Америка – от Тексас до Вермонт, се завърнаха в родината...
Все по-малко българи, живеещи в чужбина, изпращат децата си на неделно училище, в което се преподава български език и култура, съобщи пред..