Магомед Рамазанов стана петия български състезател по борба, който извоюва квота за олимпийските игри в Париж.
В Истанбул той спечели квалификационния си мач на 86 кг свободен стил срещу световния вицешампион Владимери Гамкрелидзе от Грузия в заключителните секунди на схватката.
Юлиана Янева извоюва втора олимпийска квота в женската борба
Магомед Рамазанов е първият олимпиец за страната ни в свободния стил. Квоти в класическия стил вече имат Биляна Дудова и Юлиана Янева при жените и Семьон Новиков и Айк Мнацаканян при мъжете.
Над 100 кулинарни майстори ще се включат в поредното издание на Фестивала на баницата във врачанското село Баница. То ще се проведе от 11:00 часа в сградата на местното читалище "Светлина 1910". По традиция кулинарните шедьоври ще бъдат разделени в три..
В „България днес“ на 16 май ви предлагаме: 02:10 - Актуална информация от България и българските общности зад граница 10:20 - Прогноза за времето..
В събота ще бъде предимно слънчево. Значителна облачност ще има преди обед в Източна България, където на отделни места все още ще превалява. Ще бъде ветровито с умерен и силен вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще бъдат между 15° и..
Националистите от "Възраждане" организират днес от 18:30 ч. в НДК в София събитие, обявено като дискусия за спасяването на лева, в която ще се включи и..
Трети пореден ден София ще остане без наземен транспорт, съобщи на фейсбук страницата си Центърът за градска мобилност. След няколкочасова среща със..
Изложба на тема "Храни и пития на българите от ориенталската трапеза до столовата" ще бъде представена днес от 17,00 ч. в изложбена зала "Архиви" на..