"Силвия" е нова версия на златен хит на един от най-известните дуети още от 80-те години на ХХ век – Братя Аргирови.
Песента е кавър на "Предчувствие за стих" от албума "Момиче за двама" на Братя Аргирови, издаден през 1983 г. С новия прочит на емблематичната песен на дуета, екипът на проекта "Пеещи артисти" (популярни лица от българския артистичен свят изпълняват създадени специално за тях песни) им честити два юбилея, които близнаците отпразнуваха с концерт – 65-ия им рожден ден и 40 години на сцената.
Музиката е на Кузман Бирбочуков, текст – Иван Бориславов. Новият аранжимент е дело на Георги Цветков. Тромпетът в песента е изпълнен от Венцислав Благоев. В реализацията на "Силвия" са замесени актриси, телевизионни и радио водещи:вокалите са на актрисата Албена Михова, Милица Божинова от Тоника, журналистът Петя Дикова и младата певица Жаклин Таракчи. Освен тях, в клипа участват още Люба Пашова, Георги Цветков, самите Братя Аргирови и Йордан Георгиев (Данчо Стълбицата).
Редактор: Диляна Трачева
Снимки: smolyan.bg, bnf.bg, irodopi.bg, bg.wikipedia.org, личен архив на Стефан Драгостинов
Националният оперен театър на България открива новия сезон с обичаната "Тоска " на Джакомо Пучини. Постановката на директора на театъра – Пламен Карталов, от 14 години е в афиша и е гостувала в Япония и Турция. Двата спектакъла на 26 и 28 септември..
Мери Бойс Бенд – групата, която възпя смяната на лятото с есента – подготвя поредица от концерти и представя нова песен, "Моето момче". На 25 септември, четвъртък, в концертното студио на Радио Варна от 19 ч. Мария Мутафчиева и "нейното момче"..
На 11 октомври Софийската опера представя първата си премиера за новия сезон – изключително популярните "Селска чест" на Пиетро Маскани и "Палячи" на..
Група Б.Т.Р. завършва Националното си турне със заключителен концерт на 8 октомври в Зала 1 на НДК в София. Както и цялото турне , концертът е с..
Две млади момичета - Елисавета Ташева - eleeza и Рада Илиева – се занимават с пеене от малки, но и създават свои авторски песни. Сега, обединени от..