Институтът за пазарна икономика съобщи, че 134 дни са били нужни на работещите българи, за да се издължат на държавната хазна. Средно за един ден българите изработват 562 млн.лв.
Икономистите използват заложените приходи в бюджета в размер на 75,3 млрд.лв. и на базата на прогнозния размер на БВП от 206 млрд. лв. изчисляват 134 работни дни, за да попълним държавната хазна. Този ден почти винаги се пада около средата на май, посочи пред БНР Лъчезар Богданов – гл. икономист в Института. По думите му, големи разминавания има само в моменти на кризи.
Международното триенале на сценичния плакат гостува на галерия "Средец" на Министерството на културата на 29 юли, вторник, с блиц изложба "Ре-акция: България и еврото" в рамките на час и половина. В прессъобщение на министерството се посочва, че..
Държавната агенция за бежанците при Министерския съвет започва пилотен за България и Европейския съюз проект – създаване на алтернативни социални услуги за непридружени деца бежанци, съобщава пресцентърът на агенцията. "Партньори по проекта са..
В "България днес" на 28 Юли слушайте: 01:47 – Актуално от България и сънародниците по света 10:21 – България гори! 24:48 – Културните сдружения на българите в чужбина се обединяват в асоциация 33:39 – Весела Райчинова,..
Тъжно е това наше българско лято... Жега с температури от над 40 градуса в продължение на дни. А горещините, заедно с безхаберието и човешкото..
Международното триенале на сценичния плакат гостува на галерия "Средец" на Министерството на културата на 29 юли, вторник, с блиц изложба "Ре-акция:..
В "България днес" на 28 Юли слушайте: 01:47 – Актуално от България и сънародниците по света 10:21 – България гори! 24:48 –..