Българската арфистка проф. Сузана Клинчарова ще дари на Библиотеката на Конгреса на САЩ цялото си творчество, с което ще стане първият български музикант, който прави такъв жест, съобщи във Фейсбук посолството на България във Вашингтон.
Така виртуозните изпълнения на проф. Клинчарова ще бъдат всеобщо достъпни за всеки човек на Земята, се казва в съобщението.
Информацията за дарението стана ясна по време на посещението на българския посланик във Вашингтон Георги Панайотов и проф. Сузана Клинчарова в Центъра на Библиотеката на Конгреса на САЩ за съхранение на аудио и видео наследството на човечеството.
Визитата бе организирана със съдействието на Бойко Антонов, бизнес анализатор в Библиотеката.
Като вече установено име на българската музикална сцена, Графа винаги подкрепя млади и талантливи артисти. Най-новата му песен "Всеки от нас" е в дует с Robi – особено популярен изпълнител от по-новото поколение. Видеото към песента заслужава..
Когато две звездни имена се съберат за дует, успехът е сигурен. Така беше в песента на Миро и ALMA "Повече", вероятно това ще бъде и съдбата на втората им съвместна песен – "Там". Създадена е по време на творческия лагер Sofia Songwriting Camp, като..
Едно вокално трио, част от подема в българската поп музика в зората на новото хилядолетие – "Антибиотика" – се завръща с нова песен. Макар и разпръснати в различни точки по света, Ани, Силвия и Савина ни представят "На любов прилича", създадена в екип..
Когато две звездни имена се съберат за дует, успехът е сигурен. Така беше в песента на Миро и ALMA "Повече", вероятно това ще бъде и съдбата на втората..
Като вече установено име на българската музикална сцена, Графа винаги подкрепя млади и талантливи артисти. Най-новата му песен "Всеки от нас" е в дует с..