Международен Ден на очарованието на растенията ще се проведе днес в изложбената зала на Биологическия факултет на Софийския университет “Св. Климент Охридски”.
Студенти, преподаватели и изследователи под формата на разговори и демонстрации ще споделят любопитни факти за растения вампири, дървесни видове в града и общуването на растенията чрез светлината. Те ще запознаят посетителите и с лабораторни оазиси за изследване на силите на медицинските растения и тяхната полза за здравето.
Сред обсъжданите въпроси ще бъдат какво представляват растителните суперхрани, какво е биоземеделие и има ли почва у нас, какво влияние оказват електромагнитните полета в прецизното земеделие и как микроводораслите служат за важни източници на полезни вещества.
През 2024 г. 13 002 души са променили своя настоящ адрес от страната в чужбина, като 55.1% от тях са мъже. Емигрантите на възраст 0 - 14 г. са 7.7%, тези на възраст 15 – 64 години са 82.7%, а на 65 и повече години - 9.6% от всички емигранти...
Обединение. И радост, еуфория, подкрепа, надежда. Но най-вече обединение. Това предизвика триумфът на мъжките ни национали по волейбол, които за първи път от над 55 години стигнаха до второ място на Световното първенство във Филипините. Доказателство..
63 български фирми ще получат финансова помощ по процедурата "Подкрепа за подобряване на киберсигурността в малките и средни предприятия в Република България", съобщиха от Министерството на електронното управление. Финансирането ще е 100%..
Във вторник минималните температури ще са от 5 до 10°, по морето и до 13°, в София – 6°. През деня ще преобладава слънчево време. Следобед над крайните..
В "България днес" на 30 септември слушайте: 0:37 - Актуални теми от деня 17:12 - Политическа буря в чаша вода – думата имат анализаторите..
След официалното посрещане на летище "Васил Левски" тази сутрин, волейболните национали на България - вицешампиони от Световното първенство във..