Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България участва в Световното първенство по пара лека атлетика Кобе 2024

Снимка: FB/ParaAthletics

Националният отбор на България по пара лека атлетика участва в Световното първенство по пара лека атлетика Кобе 2024, което беше открито днес и ще продължи до 25 май 2024 г. в град Кобе, Япония. 

Сред участниците са Ружди Ружди, Християн Стоянов и Фатме Исмаил. Те представляваха страната ни на Параолимпийските игри Токио 2020 през 2021 г., където Ружди Ружди и Християн Стоянов се прибраха със сребърни медали от Игрите, съобщават във Фейсбук от посолството на България в Япония. "Нека заедно да подкрепим българските спортисти и им пожелаем успех!", призовават от мисията ни. 
Знаменосец на българската делегация е титулуваната ни параолимпийска лекоатлетка в тласкането на гюле и хвърлянето на диск Стела Енева.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 5 септември 2025 г.

В "България днес" на 05 Септември слушайте: 02:12 - Иван Иванов и Александър Василев стигнаха полуфиналите на Откритото първенство на Съединените щати по тенис за младежи 05:18 – Актуално от България и сънародниците по света..

публикувано на 05.09.25 в 19:00

В деня на Съединението ще бъде слънчево с разкъсана облачност

През нощта  времето над страната ще остане предимно ясно с разкъсана висока облачност, но след полунощ над крайните източни райони ще започне да се образува и ниска облачност или мъгла. Над по-голямата част от страната ще бъде почти тихо, само над..

публикувано на 05.09.25 в 18:30
Даниел Митов (вляво)

Задържани са четирима извършители на побоя над началника на русенската полиция

Полицията задържа четирима младежи – трима на 19 години и един на 15, за нанесения побой над ръководителя на Областната дирекция на МВР в Русе старши комисар Николай Кожухаров. Николай Кожухаров беше настанен в болница в тежко състояние, след като..

публикувано на 05.09.25 в 11:52