Изложба “Атон в рисунки и фотографии” ще бъде открита на 22 май в Папския латерански университет в Рим. Събитието, което ще се проведе под патронажа на президента Румен Радев, е част от програмата на Българската православна църковна община “Свети Седмочисленици” в италианската столица за честванията на 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност.
На следващия ден ще бъде отслужена Света Божествена архиерейска литургия и ще се извърши поклонение пред мощите и молебен на гроба на Свети Константин-Кирил Философ. Богослужението в древната базилика “Сан Клементе” ще оглави Западно- и Средноевропейски митрополит Антоний.
Денят на празника ще бъде отбелязан с благодарствен молебен в параклиса на Светите братя Кирил и Методий и Свети Бенедикт Нурсийски в криптата на папите в базиликата “Свети Петър” във Ватикана.Членове на Асоциацията на българите в Навара "Орфей БГ" представиха подобаващо България в Деня на културното многообразие, организиран от кметството на Вияфранка, Навара, Испания. За това съобщиха от асоциацията на страницата си във Фейсбук...
Жителка на село Криничное, Одеска област, Парасковия Трандафилова произвежда от 15 години бесарабска паприка по стара семейна рецепта на майка си и баба си, съобщава украинската медия "Суспільне Одеса", цитирана от БТА. Жената разказа, че..
Българската общност в хърватската столица участва в "Дни на националните малцинства на град Загреб". Събитието бе организирано от Координацията на съветите и представителите на националните малцинства на Загреб под егидата на кмета Томислав..
Българската община в Република Молдова показа съпричастност към тежката обстановка в страната ни, предизвикана от наводнения, взели четири човешки..
В Братислава ще се състоят няколко интересни събития, свързани с България и българската култура, насрочени за 11 октомври. "Надяваме се информацията..