Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Митничари откриха рекорден брой нелегални цигари на ГКПП “Кулата”

Снимка: архив / Снимка: БГНЕС

Близо 6,5 млн. къса нелегални цигари са открити при митническа проверка в района на ГКПП “Кулата”, съобщиха от Апелативната прокуратура в София.

Цигарите са били поставени в 324 950 кутии без бандерол и скрити в метални шкафове за електрически табла на товарна композиция, управлявана от български гражданин. Композицията, състояща се от влекач с полуремарке, е собственост на две български фирми.

Според представените документи шафьорът е превозвал електрическо оборудване от Гърция за Литва.

Това е най-голямото количество нелегални цигари, задържани на ГКПП “Кулата” за последните 2 години, показват данните на Агенция “Митници“. По случая е образувано досъдебно производство.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Припомнят на СЕМ, че комунизмът в България е обявен със закон за престъпен

Проф. Вили Лилков и адвокат Петър Славов са сезирали Съвета за електронни медии за незаконно излъчване на сериала от 1969 г. "На всеки километър", съобщава сайтът на Съюза на българските журналисти sbj-bg.eu. В открито писмо на Лилков и Славов до..

публикувано на 29.10.25 в 11:33

С концерти ще отбележат един век от рождението на Марсел Селие

По повод стогодишнината от рождението на Марсел Селие са планирани серия от музикални събития в родната му Швейцария. На 30 октомври в Нюшател Александър Селие ще почете своя баща с концерт. На сцената ще се качат също гъдуларят Димитър Гугов, Йон..

публикувано на 29.10.25 в 09:45

След хладното утро през деня се очаква слънце

В сряда  минималните температури ще са от 1° до 6°, в София – 1°. Сутринта на места в равнинната част от страната ще има условия за намалена видимост. През деня ще е предимно слънчево. Ще духа слаб до умерен югозападен вятър. Максималните температури ще..

публикувано на 28.10.25 в 19:05