Българка отново стъпи на Покрива на света! Мариета Георгиева изкачи Еверест (8848 м) и стана третата българска жена на най-високия връх на планетата.
Мариета Георгиева бе в експедиция с компанията на най-популярния алпинист в момента Нирмал Пурджа. Той ръководи изкачването заедно с други двама именити алпинисти – Мингма Дейвид Шерпа и Мингма Тензи Шерпа.
Петя Колчева е първата българска жена, изкачила Еверест. Това се случва точно преди 15 години през май 2009-а. Преди 2 години Силвия Аздреева също изкачи Еверест заедно с Нирмал Пурджа.
Мариета Георгиева е 16-ият български представител, изкачил най-високия връх в света. На 20 април тази година се навършиха 40 години от първото българско изкачване на Еверест от легендарния ни алпинист Христо Проданов.
ХХ-ата Международна конференция на Българската асоциация на хирурзите, гастроентеролозите и онколозите (БАХГО) събра в София видни специалисти в областта на хирургичната онкология и гастроентерология. Във форума взе участие и френският хирург..
Ученици от Бургас обединиха интереса си към технологиите и опазването на природата, създавайки дигитална игра, в която симпатичен морски робот събира пластмасови и хартиени отпадъци от виртуалното море , преодолявайки вълни от замърсяване и..
В интерактивния център за наука и технологии на "София Тех Парк" - "ТехноМеджикЛенд", на 10 и 11 май ще се проведе състезание по скоростно редене на Куба на Рубик. Събитието е част от официалния календар на Световната куб асоциация и се организира от..
ХХ-ата Международна конференция на Българската асоциация на хирурзите, гастроентеролозите и онколозите (БАХГО) събра в София видни специалисти в..
Ученици от Бургас обединиха интереса си към технологиите и опазването на природата, създавайки дигитална игра, в която симпатичен морски робот събира..
Дългогодишната работа като учител, художник и културолог подтиква Йонка Господинова да провокира своите ученици в силистренското училище "Никола Йонков..