26 души са задържани при полицейска акция в квартал "Христо Ботев" в София. Операцията е срещу търговията с гласове за предстоящите избори на 9 юни. Но има задържани и за други престъпления.
Първоначално само 7 души са арестувани за купуване нв гласове. Срещу тях са образувани и досъдебни производства, обясни директорът на столичната полиция гл. комисар Любомир Николов. По думите му, един глас в столицата се търгува между 50 и 100 лв. На няколко от адресите полицията е открила списъци с имена на хора и записани суми срещу тях. Сред останалите арестувани има за притежание на наркотици, стоки без бандерол, кражби на коли и издаване на фалшиви документи.
При акцията е разкрита и "печатница" за фалшиви дипломи за образование. Николов заяви, че подадените сигнали за купуване на гласове и образуваните досъдебни производства са повече от предходни години.
Полицейската операция тече на територията на три районни управления и ще обхване голям периметър в столицата, посочи още комисарят.
Във вторник, 21 май, акция срещу нарушаването на изборните права на гражданите се проведе във Варна и областта. Според вътрешния министър Калин Стоянов най-много досега са подадените сигнали за купен вот във Варна и Бургас. Цената върви до 100 лв. на глас.
Министерство на туризма за поредна година организира националното представяне на международното туристическо изложение World Travel Market в Лондон. По време на 45-ото издание на събитието, от 4 до 6 ноември т.г., България ще се представи с рекордно..
С ритуал по полагане на венци и цветя пред паметника "Илинден" в местността Предела, на 2 август ще бъде отбелязана 122-годишнината от избухването на Илинденско – Преображенско – Кръстовденското въстание . Община Разлог съобщава, че ритуалът ще се..
Българският фолклор ще бъде представен по време на Индонезийския интернационален фолклорен фестивал, организиран между 1 и 6 август в Джакарта, съобщи посолството на България в Индонезия във фейсбук. "Българският фолклор ще оживее в сърцето на..
Българският фолклор ще бъде представен по време на Индонезийския интернационален фолклорен фестивал, организиран между 1 и 6 август в Джакарта,..
Вече две седмици България гори, или вече може би само "тлее", след като в четвъртък главен комисар Александър Джартов, директор на Главна дирекция..
В "България днес" на 1 август слушайте: 01:15 Актуално от България и за българите по света 26:30 Събития от Балканите в петъчната ни рубрика "По..