Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Националната библиотека посреща патронния си празник с визуален разказ за буквите

Снимка: Фондация „Прочети София“

Прожекция на 3D мапинг, част от проекта "Скритите букви", ще украси фасадата на Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий" на 23 май. Събитието е посветено на Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, който се отбелязва на 24 май, съобщава фондация "Прочети София".

Визуалният разказ, създаден от Полина Герасимова (Poliforma), е посветен на езика като дом на нюансите на общуването, на идентичността и разбирането на другите. Основни герои са буквите, чиито графичен образ изразява специфичните звуци, от които е съставен езикът ни.

Поезията за 3D мапинга е написана от Стефан Икога, а музиката е на Kan Wakan.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Над 70 майстори представят занаятите си в троянското село Орешак

В троянското село Орешак, н ад 70 занаятчии ще покажат тънкостите на майсторлъка си на традиционния панаир на занаятите , който започва на 14 август и ще продължи до неделя, предаде кореспондентът на БНР Пламен Христов. Майсторите на традиционни..

публикувано на 14.08.25 в 08:00

Във Варна стартира международната регата "Кор Кароли"

От 13 часа днес, 14 август, във Варненския залив дават старт на Международната регата "Кор Кароли" , съобщи Община Варна. Надпреварата, която ще продължи до 18 август, се провежда за 25-та поредна година, в дните около празника на черноморската столица..

публикувано на 14.08.25 в 07:25

България днес - 13 август 2025 г.

В "България днес" на 13 Август слушайте: 01:23 – Актуално от България и сънародниците по света 12:25 – В пика на летния сезон – как ресторантьори и клиенти очакват смяната на валутата? 23:30 – Да избягаме към Своге за..

публикувано на 13.08.25 в 19:00