Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Туристи от четири континента на Празника на розата в община Карлово

Снимка: БГНЕС

С демонстрация на ритуала розоварене в розовите градини на “Еко розова долина” в град Клисура започна Празникът на розата в община Карлово. В нея се включиха царицата на розата Анна-Мария Враджева и 12-те участнички в конкурса.

По-късно стотици гости и жители на града посрещнаха на градския площад шествието на царицата на розата, в което участваха и фолклорни състави от страната и чужбина. 

Неслучайно един от символите на нашата страна се ражда в един от най-красивите региони на България”, заяви зам.-министърът на туризма Павлин Петров. Той подчерта, че процесът по отглеждането и добиването на различни продукти от маслодайната роза е притегателен център за все по-голям брой туристи.

Празничната програма в Карлово ще продължи през целия ден и ще завърши в 21,30 ч. с илюминации и светлинно шоу.

Тържествата, посветени на ароматното цвете, привлякоха туристи от четири континента. Сред представените страни са Германия, Япония, Китай, Израел, Нидерландия, Белгия.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Царево и близките курортни градчета дишат с ритъма на лятото и през септември

Южното ни Черноморие продължава да посреща стотици хиляди летовници и след пика на туристическия сезон. В началото на септември курортните градчета още дишат с ритъма на лятото, а крайморската община Царево буквално гъмжи от туристи –..

публикувано на 05.09.25 в 08:05

В тунелите на времето – подземният Музей на минното дело в Перник

Единствен на Балканите, но и уникален за цяла Европа – това е подземният Музей на минното дело в Перник, намиращ се само на около 30-ина километра от София. Той е изграден в действаща мина, преди време позната като "Старите рудници". Открита през 1891..

публикувано на 03.09.25 в 10:15
Читалище „Невена Коканова“ в село Иглика

Каменното село Иглика пази спомена за кинолегендата Невена Коканова

Наричат го "Каменното гнездо" на Балкана, заради красивите каменни къщи и дувари, притихнали в прегръдката на планината. В Иглика животът тече тихо и спокойно, далеч от суматохата на 21-ви век. На едва 15-ина километра от град Габрово..

публикувано на 29.08.25 в 12:10