Григор Димитров ще се изправи в първия си мач на “Ролан Гарос” срещу американеца от сръбски прозход Александър Ковачевич. Българският тенисист е поставен под номер 10 в схемата на втория за годината турнир от Големия шлем, който започва днес в Париж. При успех той може да играе във втория кръг с унгареца Фабиан Марожан, а в третия – евентуално с чилиеца Алехандро Табило.
По време на 14-те си участия в основната схема на турнира Григор Димитров е достигал два пъти до четвърти кръг.
При жените Виктория Томова ще спори за място във втория кръг с рускинята Екатерина Александрова, която е поставена под номер 16. Най-добрата българска тенисистка ще се опита да постигне първа победа в основната схема при третото си участие в Париж.01:25 Актуално от България и сънародниците по света 24:09 От петролния сектор предупреждават: Заради евродиректива ни чака ударен скок на горивата 37:29 Вила "Армира" – древен лукс и модерно изживяване 50:20 Отец Юлиян Ангелов от Берлин и..
В сряда минималните температури ще са от 17 до 23°, в София – 17°. През деня ще е слънчево с временни заоблачавания. Следобед над Южна и Източна България ще се развива купеста облачност и на места там ще превали за кратко. Ще духа слаб, в..
Българското общество е на средно европейско равнище по потребление на генеративни AI приложения. Това показват данните от национално представително проучване, проведено от Агенция "Алфа Рисърч" в периода 7-14 юли 2025 г. сред хиляда пълнолетни..
Международното триенале на сценичния плакат гостува на галерия "Средец" на Министерството на културата на 29 юли, вторник, с блиц изложба "Ре-акция:..
"Поне 870 души може да се възползват от мярката "Избирам България", за да бъдат привлечени обратно в България от чужбина. Голяма част от тях сигурно ще..
България не използва системата за гасене на пожари, която е придобила със закупуването на транспортните самолети "Спартан". Това става ясно от..