Граничните полицаи да бъдат и пътни полицаи. Такава промяна в правилника на вътрешното министерство е пусната за осъждане в правителствения портал за обществени консултации. Ако това стане, граничните полицаи ще могат да спират автомобили и да глобяват нарушители в района на пропускателните пунктове и граничните зони. Освен мигранти, граничните полицаи да хващат и глобяват нередовни шофьори, предвижда проектът. "Сега само пътните полицаи могат да пишат акт или фиш. Двойният контрол в граничните райони ще намали нарушителите“, обясни вътрешният министър Калин Стоянов. "Само и единствено ако се плащат глобите, това е единият от начините да пречупим това чувство на безнаказаност, което от години царува по българските пътища“, допълва още той.
Българският фолклор ще бъде представен по време на Индонезийския интернационален фолклорен фестивал, организиран между 1 и 6 август в Джакарта, съобщи посолството на България в Индонезия във фейсбук. "Българският фолклор ще оживее в сърцето на..
В събота , 2 август, минималните температури ще са от 15 до 23°, в София – 15°. През деня ще бъде предимно слънчево, около и след обяд с купеста облачност. Главно в планинските райони на Западна и Централна България ще превали и прегърми. Ще..
В "България днес" на 1 август слушайте: 01:15 Актуално от България и за българите по света 26:30 Събития от Балканите в петъчната ни рубрика "По съседски" 34:40 Екземпляр №000001 - превратната история на първата българска банкнота..
Всички тежки пожари на територията на страната са локализирани и огънят в Пирин е овладян , съобщи главен комисар Александър Джартов, директор на Главна..
Вече две седмици България гори, или вече може би само "тлее", след като в четвъртък главен комисар Александър Джартов, директор на Главна дирекция..
Българският фолклор ще бъде представен по време на Индонезийския интернационален фолклорен фестивал, организиран между 1 и 6 август в Джакарта,..