В края на юни започва основен ремонт на Дунав мост при Русе. Той ще е тежък и труден. Движението ще е само в едната лента, но обновяването е неотложно и ще продължи 2 години, обяви пред БНТ служебният министър на регионалното развитие Виолета Коритарова. Стойността на ремонта е 23 млн. евро, осигурени от държавата. Ще се ремонтира целия участък от 1,1 км., обясни Коритарова. Очаква се пускането на фериботната връзка Гюргево - Русе, която ще облекчи трафика. Коритарова оцени състоянието на пътищата в страната като незадоволително. Те не са ремонтирани в последните 3 години. Правени са само аварийни ремонти, но за съжаление и за тях парите са изчерпани. Автомагистрала "Тракия" се нуждае от ремонт край Сливен и Ямбол, но това ще стане след края на активния туристически сезон, поясни министърът.
През следващото денонощие, над по-голямата част от страната, облачността ще се задържи значителна с временни разкъсвания. През нощта, в повечето райони ще бъде почти тихо. Сутринта на отделни места ще има намалена видимост. В петък , 14..
По примера на Хърватия, последвана от Гърция, Румъния, Словения, Северна Македония, Черна гора и Босна и Херцеговина, и в България четири организации обявиха 13 януари за ден без пазаруване в големите търговски вериги заради високите цени...
Киберсигурността и включването на България в Програмата за безвизови пътувания в САЩ са два приоритета на правителството, свързани пряко с Главната дирекция "Борба с организираната престъпност", заяви министърът на вътрешните работи Даниел Митов..
На 16 февруари Радио България празнува своята 89-а годишнина. Честит празник, колеги! Честит празник, слушатели и приятели отблизо и далеч!..
В старопланинския град Априлци днес и утре традиционният празник на сланината и греяната ракия събира хиляди почитатели на традициите, предаде..
Разширяването на свързаността между България и Турция е инвестиция в развитието на целия регион. Това заяви президентът Румен Радев на среща с министъра..