Във вторник, 28 май, минималните температури в страната ще са между 10 и 12°, в София 10°. След обяд се очаква заоблачаване. Ще има кратки валежи с гръмотевици, възможни са градушки. Максималните температури ще са от 20 до 25°, в столицата 20°.
В "България днес" на 15 юли слушайте: 05:32 Актуално от страната и българите зад граница 11:44 За..
В сряда минималните температури ще са от 18 до 22°. В София ще е 18°. През деня ще е предимно слънчево, с временни заоблачавания. След обяд над планинските масиви и Източна България ще се развива купеста облачност и ще превали. В Лудогорието..
Корабът REXDAN, който извършва мащабно изследване на конфигурацията и динамиката на река Дунав – от Черно море до Виена, акостира край Русе. Плавателният съд е собственост на Университета "Долен Дунав" в румънския град Галац. Българският..
От 1 януари 2026 година България влиза в Еврозоната , а левът и стотинките остават в историята. Новата валута, която ще замести националната, ще..
Лятото във Велико Търново задължително се свързва и с едно събитие, превърнало се в традиция за Великотърновския университет, а именно семинара по..
От есента Министерството на труда и социалната политика започва програма за привличане на българи от чужбина. Над 33 млн. евро ще финансират..