Различни тематични дейности ще насочат вниманието към Деня на детето и Деня на Ботев - 2 юни, които съвпадат с фестивала. В програмата за 1 юни са лекоатлетически маратон, стрийтбол, турнир по шах, както и игрите на Summer Vibes Festival и "Детска лека атлетика" от спортен клуб "Радуканови". Детският хепънинг "Щуроландия" ще обедини тематични артработилници за малки и големи, както и сцена на талантите. Детски танцов състав "Светлинките" и Школата по модерен балет Mom’s dream при народно читалище "Светъл ден 2009" ще изнесат концерт с участието на над 70 деца.
За 2 юни организаторите са подготвили изложба на старинни оръжия, историческа викторина, патриотични игри, с което ще се отдаде почит към поета революционер Христо Ботев и загиналите за свободата на България. И двата дни желаещите ще могат да се включат в състезания с тротинетки, рисуване с тебешири, народна топка, федербал, скачане на въже и др., уточниха организаторите. Ще има и томбола, като ще бъдат раздадени над 100 награди.
Summer Vibes Festival се организира от Община Видин и Event Masters с подкрепата на Местната комисия за борба с противообществени прояви на малолетни и непълнолетни и всички събития са безплатни.
Първото голямо балетно събитие от празничната юбилейна програма, посветена на 100-годишнината на Старозагорската опера, е премиера "Парижки нощи" по музика на Вебер, Рахманинов и Офенбах. Либретото, хореографията и постановката са на световноизвестната..
Изложба на художника Кирил Киряков ще се проведе в Берлин от 3 до 11 май под патронажа на Българския културен институт. Домакин е Studio P132 на адрес: Potsdamer Straße 132, Berlin. Експозицията е озаглавена It Takes a Tribe. Творбите на Кирил..
С пиесата "Розенкранц и Гилденстерн са мъртви" младият Боян Крачолов - един от най-интересните съвременни български театрални режисьори, дебютира на Голямата сцена в Народния театър "Иван Вазов". Крачолов е носител на наградата за принос към българското..