Служебният премиер Димитър Главчев отрече обвиненията, че е оказал натиск върху постоянния представител на България в Организацията на обединените нации Лъчезара Стоева да гласува с “въздържал се” резолюцията, осъждаща геноцида в Сребреница.
“Скандал със Сребреница няма, някой се опитва да направи такъв”, коментира министър-председателят. Той добави, че страната ни поддържа резолюцията на ООН и че няма да коментира “криминалното изтичане на документи в незавършена фаза по процеса на взимане на решение”.
Димитър Главчев беше категоричен, че няма да участва в “предизборни спектакли”, които, по думите му, ще се организират през последната седмица преди изборите. Така той отхвърли възможността да бъде изслушан в Народното събрание, за което призоваха “Продължаваме промяната – Демократична България” и вицепрезидентът Илияна Йотова.
Изявлението си премиерът направи пред журалисти в столичния квартал “Горна баня”, където даде ход на дейностите по разчистване на терена за построяването на Национална детска болница. Очаква се процесът да отнеме седем месеца, а изграждането на болничното заведение - няколко години.
" Надявам се нашите народни представители да изпълняват своите ангажименти не само към еврозоната, но и към демокрацията. Учудващо е хората, които се пишат за най-големи демократи, да се обявят срещу демокрацията ." Така президентът Румен Радев..
" България подкрепя Украйна от самото начало на войната. Всички трябва да направим така, че Украйна да е във възможно най-силна позиция, да постигне справедлив и траен мир ." Това е заявил премиерът Росен Желязков по време на видеоконферентната среща на..
Намерението на президента Румен Радев да внесе в Народното събрание предложение за провеждане на национален референдум за еврото предизвика неодобрителните реакции на управляващото мнозинство. Президентът Румен Радев дава ход на референдум за..
Президентът Румен Радев бе приет в Токио от японския император Нарухито, като срещата между двамата продължи по протокол половин час. Това е втората среща на..