Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

С вой на сирени отдаваме почит на Христо Ботев и загиналите за Отечеството

Снимка: БТА

В 12,00 ч. в продължение на две минути в цялата страна днес ще прозвучи сигналът за въздушна опасност като знак за всенародна почит към паметта на поета революционер Христо Ботев и на загиналите за свободата на България, съобщиха от МВР. По традиция, докато чуват воя на сирените, пешеходците и превозните средства в населените места остават на място.

По-рано пред паметника на Васил Левски на едноименния столичен булевард ученици ще участват в ритуалното четене “В Пантеона на свободата”, а пред бюст-паметника на Христо Ботев в Борисовата градина ще се проведе тържествена церемония, казаха организаторите от Регионалното управление на образованието – София-град и Столичната община.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Заради дъждовете в Бургас обявиха частично бедствено положение

Със заповед на кмета Димитър Николов Община Бургас въведе частично бедствено положение до 6 октомври. Кметът заяви, че при необходимост ще бъде извършена евакуация в най-засегнатите от интензивните валежи райони. Мярката се налага заради..

публикувано на 03.10.25 в 10:51

България днес - 2 октомври 2025 г.

В "България днес" на 2 октомври слушайте: 07:20 Актуално за и от българите по света 16:16 Войната погубва нематериалното културно наследство, идентичността и корените на българите в Украйна – Тетяна Станева за шестото издание..

публикувано на 02.10.25 в 19:00

Дъжд и сняг ще валят в петък

През следващото денонощие съществена промяна на времето няма да настъпи. Времето ще бъде облачно, на много места със значителни валежи от дъжд, в планинските райони над 600-800 м надморска височина – от сняг. В края на деня валежите в югозападните..

публикувано на 02.10.25 в 18:25