Очаквам покана от лидера на най-голямата политическа сила Бойко Борисов и ГЕРБ-СДС към всички евроатлантически лидери, за започне разговор за бъдещето на родината, се казва в позиция на Делян Пеевски, съпредседател на ДПС. Движението е втората партия по брой депутати в новоизбрания 50-и парламент на България.
"За ДПС властта никога не е била самоцел и това винаги е било потвърждавано от действията ни. Но съм категоричен – ние ще сме фундамента и гаранта за това, че България няма да се отклони от евроатлантическия си път. Държавата трябва да се управлява от легитимно избраните от българските граждани партии и никой няма право да поставя под съмнение тяхната легитимация“, заявява Пеевски.
По повод заявеното от държавния глава Румен Радев намерение да сезира Конституционния съд вицепрезидентът Илияна Йотова заяви пред журналисти, че по никакъв начин няма да предпоставя решението на една от най-авторитетните български институции. "..
България продължава да подкрепя усилията на Украйна за установяване на справедлив и траен мир, заяви министър-председателят Росен Желязков на среща с президента Володимир Зеленски, съобщи правителствената пресслужба. Двамата са разговаряли в..
Турция е домакин на преки преговори между Русия и Украйна В Турция започват преговори между Русия и Украйна за постигане на примирие. Министърът на външните работи на Турция Хакан Фидан се срещна късно снощи с руската делегация, оглавявана..
Турция е домакин на преки преговори между Русия и Украйна В Турция започват преговори между Русия и Украйна за постигане на примирие...
България продължава да подкрепя усилията на Украйна за установяване на справедлив и траен мир, заяви министър-председателят Росен Желязков на среща с..
По повод заявеното от държавния глава Румен Радев намерение да сезира Конституционния съд вицепрезидентът Илияна Йотова заяви пред журналисти, че по..