За трайно уреждане на конфликта ще е нужен диалог между всички страни, се подчертава в заключителното комюнике подписано от 80 страни в Швейцария на международната конференция за мир в Украйна. В документа, подкрепен от мнозинството участници се настоява за достъп до пристанищата в Черно и Азовско море, коийто е от критично значение за глобалните доставки на храни. Страните подкрепили декларацията, настояват Украйна да има "пълен контрол" над Запорожката атомна електроцентрала и се ангажират с "териториалната цялост на всички държави, включително и Украйна".
След конференцията служебният премиер Димитър Главчев заминава за Брюксел. На 17 юни той ще участва в неформалната среща на лидерите от ЕС. Там ще се обсъждат институционални въпроси след изборите за Европарламент от 9 юни.България става все по-привлекателна за германския бизнес. Това заяви президентът Румен Радев на среща с ръководството на Федералната асоциация за икономическо развитие и външна търговия на Германия. Представителите на асоциацията са в България по..
Задействането на чл. 4 от Договора за НАТО не означава въвличане във война, заяви пред журналисти външният министър Георг Георгиев на форум в Благоевград. "Предстои да бъдат насрочени консултации съгласно чл. 4 на договора за НАТО. Не са много..
Президентът Румен Радев разговаря по телефона с емира на Катар шейх Тамим Бин Хамад ал-Тани. Държавният глава е подчертал значението на усилията в глобален план за противодействие на тероризма и е изразил безпокойството си от ескалацията на..
Министерският съвет реши да открие консулство на България в Република Малдиви и да назначи малдивския гражданин Ахмед Заян Абдула Салих за почетен..
Народното събрание днес ще проведе дебати по петия вот на недоверие срещу правителството на Росен Желязков. Самото гласуване се очаква да се състои в..