Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Чукан боб с коприва и хоро се извива" в Черни Осъм

Снимка: FB/Клуб Магия-Ловеч

Шестият кулинарно-фолклорен фестивал "Чукан боб с коприва и хоро се извива" в троянското село Черни Осъм събра множество любители на фолклора и традиционните ястия от цялата страна, предаде БТА. Организатор на събитието е местното читалище „Знание – 1906 г.“. Освен изпълнения на 25 фолклорни състава, присъстващите чуха и изпълнения на известната и любима народна певицата Валя Балканска и гайдаря Петър Янев. На място организаторите приготвяха характерното за троянския край ястие шарен боб с коприва. Беше подредена и търговска улица, от която гостите на празника имаха възможност да си закупят местни храни, билки, подправки и занаятчийски произведения.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Изгрев във Варна

В петък – променлива облачност и есенни температури

В петък , 10 октомври, минималните температури ще са от 5 до 11°, в София – 7°.  През деня облачността над страната ще е променлива, на места по-често до предимно слънчево. По-значителна ще е облачността над планинските райони и над западната..

публикувано на 09.10.25 в 18:35

Събитие в Софийския университет ни "потапя" в културното наследство на Азербайджан

Представяне на културното наследство на Азербайджан в София организира за поредна година общественото сдружение "Подкрепа за развитието на азербайджанско-българската дружба" от Баку. Начело на организацията на етнически българи на брега на Каспийско..

публикувано на 09.10.25 в 15:05
Паметникът на благодарността в центъра на Бургас

Външно министерство осъди посегателства срещу синагога и еврейски паметник у нас

Външно министерство остро осъди вандалските прояви срещу синагогата във Варна и срещу Паметника на благодарността в Бургас, който е израз на признателността за спасяването на българските евреи през Втората световна война. Това посочват от..

публикувано на 09.10.25 в 12:12