Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Горещото време продължава

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Във вторник, 25 юни, преди обед ще бъде предимно слънчево, а в следобедните часове ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на отделни места главно в Западна и Централна България ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици. Ще духа слаб, в Източна България до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 31° и 36°, в София – около 31°.

В планините
сутринта ще бъде слънчево. По-късно предимно над масивите в Западна и Централна България ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места ще превали и прегърми. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде около 25°, на 2000 м – около 18°.

По Черноморието
ще бъде предимно слънчево. Ще продължи да духа слаб до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат 26°-29°, а на морската вода – 23°-25°. Вълнението на морето ще бъде 3 бала.

Над по-голямата част от Балканите ще бъде предимно слънчево. Над крайните северозападни райони ще се развива купесто-дъждовна облачност. В Атина и Букурещ ще бъде 35 градуса, в Истанбул – 31, в Белград – 30.

Европа – в Северна Италия и района на Алпите, както и на Британските острови ще вали дъжд. Над Скандинавския полуостров, останалата част от Западна и Централна Европа и в прибалтийските страни ще бъде предимно слънчево. В Украйна на отделни места ще превали. В Европейска Русия в източната половина и южните райони ще вали дъжд, докато на запад ще има повече слънчеви часове. В Мадрид ще бъде 35 градуса, в Париж – 29, във Виена и Берлин – 28, в Стокхолм – 27, в Рим – 26, в Москва и Санкт Петербург – 23.

Отвъд Океана – в Чикаго ще бъде 33 градуса, в Ню Йорк – 32, в Кейптаун – 19, в Мелбърн – 15 градуса.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Нов музей в Пловдив разказва историята на парите

Първият музей на инвестиционното злато посреща в Пловдив посетители, които искат да научат повече за историята на парите и тяхната връзка със златото – от раждането на златото, неговия космически произход и пътя му до Земята, до това как този..

публикувано на 16.11.25 в 10:35
Лили Иванова

Естрадната прима Лили Иванова пее пред пловдивска публика

Неповторимият глас на Лили Иванова – иконата на българската музика, която повече от шест десетилетия вълнува поколения почитатели, ще зарадва пловдивската публика. Концертът в Града под тепетата ще се проведе тази вечер в зала "СИЛА". Публиката я очаква..

публикувано на 15.11.25 в 06:00

България днес - 14 ноември 2025 г.

В "България днес" на 14 ноември слушайте: 07:24 -  Актуално от страната 09:01 - Нехуманното отношение към животните и рефлексията върху общественото съзнание – интервю със социалния психолог доц. Николай Димитров 19:30 - "Каритас" протяга..

публикувано на 14.11.25 в 19:00