Виктория Томова ще играе на четвъртфинал в Бад Хомбург

Снимка: AP Photo

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова достигна до четвъртфиналите на турнира на трева WTA 500 в Бад Хомбург. Тя извоюва трета поредна победа в германския град – една в квалификациите и две в основната схема.

Виктория Томова спечели с 6:4, 6:2 срещу четвъртфиналистката от Откритото първенство на Австралия през януари т.г. Линда Носкова от Чехия. Следващата й съперничка ще бъде определена в мача между рускинята Анна Блинкова и четвъртата в схемата Беатрис Адад Мая от Бразилия.

С класирането за четвъртфиналите българката спечели 108 точки за световната ранглиста, които й гарантират ново рекордно класиране и шанс да се нареди сред първите 50 от понеделник. През тази седмица тя дебютира в топ 60, заемайки 58-о място.