Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Илияна Йотова:

Има опасност от сериозна политическа криза

Илияна Йотова
Снимка: БТА

Вицепрезидентът Илияна Йотова определи ситуацията у нас като “изключително нестабилна”. “Има голям опасност от сериозна политическа криза, която да направи така, че да не можем да се справим с Плана за възстановяване и устойчивост, с оперативните програми, нито с важни решения, които стоят пред страната ни”, заяви тя пред журналисти в Белоградчик.

Според вицепрезидента трудно може да има правителство на малцинството, каквото е намерението на ГЕРБ-СДС. По думите й, подобен кабинет няма да даде здрава политическа основа, тъй като най-голямата политическа сила ще бъде зависима от всички останали.

Илияна Йотова изрази очакване следващият кабинет да дойде с управленска програма. “Уморихме се от сглобки, пазарлъци, договорки. Нека тези, които искат и имат намерение да управляват, да представят пред българските граждани кои са петте приоритета, които ще развива България”, коментира тя.






Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Заради националното си малцинство България желае евроинтеграцията на Украйна и Молдова

"Важни са преходът и присъединяването на Украйна и Молдова к ъм ЕС, защото там се намира най-голямото българско национално малцинство ", каза премиерът на България Росен Желязков в Одеса. Той участва в четвъртата среща на върха Украйна - Югоизточна..

публикувано на 12.06.25 в 11:05

Депутатите обсъждат улесняване на достъпа до пазара на труда на българи от диаспората

На днешното си заседание Комисията по политиките за българите извън страната в Народното събрание ще обсъди мерки за улесняване на достъпа до пазара на труда в България за лица с български произход, които нямат българско гражданство.  Фокусът ще..

публикувано на 12.06.25 в 07:35

Георг Георгиев: България няма условия отвъд европейските за еврочленството на РСМ

Министърът на външните работи Георг Георгиев разговаря по телефона  с колегата си от Република Северна Македония Тимчо Муцунски, като го информира официално за приетото на 30 май 2025 г. решение на българския парламент за напредъка на РСМ в..

публикувано на 11.06.25 в 15:10