Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Стилияна Николова излиза на килима за четири златни медала в Кайро

Стилияна Николова
Снимка: БТА

Настоящата абсолютна европейска шампионка Стилияна Николова се класира за финалите на всички уреди на международния турнир по художествена гимнастика Pharaohs Cup 2024 в Кайро. Тя изпълни отлично четирите си съчетания и получи най-високите оценки – на топка 36,250, на обръч 35,900, на бухалки 33,650 и на лента 32,950.

Състезанието няма мнобой, а само квалификации.

Ако днес повтори стабилната си игра, Стилияна Николова има шанс да завоюва четири златни медала, изпреварвайки най-силните гимнастички на турнира от Узбекистан, Словения, Съединените щати.

Интересна подробност е че българската гимнастичка играе на родна земя, тъй като е родена в Кайро, но тринайсетгодишна пристига в България, за да преследва мечтата си да се състезава на най-високо ниво. Тя е дъщеря на световната шампионка по художествена гимнастика Паулина Николова и на двукратния национален шампион по футбол с отбора на ЦСКА Илия Дяков.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Зам.-министърът на спорта Стоян Андонов

България е домакин на Световното първенство по джудо

За първи път България е домакин на световно първенство по джудо, съобщи БГНЕС. На откриването в "Асикс Арена" зам.-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов изтъкна, че това е огромно признание както за Българската федерация по джудо, така и за..

публикувано на 29.08.25 в 12:54

България е домакин на първия европейски шампионат по пожароприложен спорт

Българинът Михаил Костов стана втори в дисциплината за мъже "Изкачване с щурмова стълба" с резултат от 14,30 секунди на първия европейски шампионат по пожароприложен спорт, който се провежда от 26 до 29 август в Долна баня, съобщи БНТ. Първи се..

публикувано на 27.08.25 в 09:14

Стилияна Николова спечели пет медала на световното в Рио да Жанейро

Световната вицешампионка по художествена гимнастика от Рио де Жанейро 2025 Стилияна Николова завоюва още четири медала. Освен второто място в многобоя и в отборната надпревара тя спечели сребърен медал на финалите на обръч и лента, бронзов – на..

публикувано на 25.08.25 в 12:28