Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Увеличение от 20% на заплатите в туристическия сектор

Евтим Милошев
Снимка: Ани Петрова

20-процентов ръст на възнагражденията на хората, заети в летния туристически сезон, отчете служебният министър на туризма Евтим Милошев. Пред БНР той заяви, че недостигът на работна ръка в бранша не се дължи единствено на заплащането, което, по думите му, не е ниско.

По-скоро като цяло в България има една трайна безработица  хора, които нито се опитват да повишат квалификацията си, нито сериозно търсят работа”, обясни министърът. Той добави, че се полагат огромни усилия за запазване на работещите в туристическия бранш, както и заплатите им бъдат конкурентноспособни на парите в останалите сектори.

Бизнесът очаква от властите облекчаване на вноса на работна ръка

Сравнително малко нарушения по Черноморието установи Министерството на туризма

По Черноморието има предложения за всекиго – и за най-капризните туристи, и за най-платежоспособните, има великолепни места”, каза още министърът.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

По традиция на 15 септември бе открита новата учебна година

"От поколения първият учебен ден е истинско вълнение за всеки български дом." Това каза президентът Румен Радев при откриването на учебната година в Първа английска езикова гимназия в София, предаде БТА. Премиерът Росен Желязков откри новата..

публикувано на 15.09.25 в 11:25

Промени в законодателството ще доближат образованието до изискванията на 21-ви век

За да бъдат младите хора адекватни на съвременните предизвикателства – пазара на труда, развитието на технологиите и изискванията на заобикалящия ни свят, образованието се нуждае от реформи, подплатени с нужните закони. Един от тях е за предучилищното..

публикувано на 15.09.25 в 08:15

Аромат на българската роза Дамасцена в сърцето на Дъблин

Събитие, посветено на българската маслодайна роза, ще се състои на 19 септември в Ирландия, информира БТА. Негов организатор е Посолството на България в страната. "Имаме удоволствието да Ви поканим на едно уникално пътешествие от звук и аромат, което..

публикувано на 14.09.25 в 13:30