Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Хераклея Синтика пътуваща изложба привлича вниманието към изчезващи видове

Снимка: Исторически музей - Петрич

Пътуващата изложбата "Следи от изчезване“ представя изработени от биоматериали отливки на стъпки на застрашени животни в Родопите, които пресъздават действителните им форми и естествените им местообитания, предаде БТА. Експозицията ще гостува в античен град Хераклея Синтика от 10 до 31 юли, а между 1 и 30 август ще може да бъде разгледана и в Историческия музей в Петрич. 

Изложбата е част от инициатива на компания за минерална вода и има за цел да представи обществено значима тема като застрашаването на местообитанията на животните, поради което те изчезват. Изложбата насочва и вниманието върху човешките следи и всичко онова, с което човекът влияе върху природата, животинските видове и техните местообитания

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 31 октомври 2025 г.

В "България днес" на 31 октомври слушайте: 01:50 – Актуално от България и сънародниците по света 13:06 – По съседски - обзор на по-важното от Балканите В очакване на 1 ноември- Деня на народните будители 25:08..

публикувано на 31.10.25 в 19:00

Ноември започва с топло есенно време

В събота минималните температури ще са от 3 до 8°, по Черноморието - до 10°, в София ще е около 3. През деня ще е слънчево с разкъсана висока облачност, преди обед на места в равнините ще има мъгла. Ще бъде почти тихо или със слаб вятър от..

публикувано на 31.10.25 в 18:30

Българите са сред най-малко ползващите влакове в ЕС

Железопътният превоз на пътници в ЕС е нараснал с 5,8% през 2024 г., показват публикуваните днес данни на статистическата агенция Евростат. През миналата година с влакове са извършени 443 милиарда пътникокилометра, което е най-високото ниво,..

публикувано на 31.10.25 в 17:45