Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Няма административен капацитет в Национален фонд "Култура"

Найден Тодоров
Снимка: БТА

В отговор на депутатски питания служебният министър на културата маестро Найден Тодоров заяви, че щатната бройка в Националния фонд култура е 11 човека. Те трябва да разпределят милиони евро за културата по Плана за възстановяване и устойчивост. Според Тодоров управлението на културата в България е погрешно. Министерство няма как да е организация, финансираща проекти, а трябва да ръководи. Национален фонд "Култура“ е организацията, от която зависят всички български артисти, поясни маестрото. 

"Култура е начинът, по който се държат хората по улицата, култура е начинът, по който се държите вие тук. Национален фонд "Култура“ трябва да работи по такъв начин, че изкуствата в България да вдигнат общата култура на обществото. България в момента няма правителство, защото всички вие виждате какво ви разединява, а не виждате какво ви обединява. Това също е част от културата", подчерта министърът. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Посланикът на Република Албания в България Инид Мило

Природата и културното наследство на Албания през обектива на Николай Шабарков

Фотографска изложба "Snapshots of Albania – A Season to Remember" поставя в центъра на вниманието природните красоти и културното наследство на Албания, пречупени през обектива на българския фотограф Николай Шабарков. Неговата работа не е просто..

публикувано на 08.07.25 в 12:05

България е председател на 47-а сесия на Комитета за световно наследство на ЮНЕСКО

Министърът на културата Мариан Бачев приветства участниците в 47-ата сесия на Комитета за световно наследство на ЮНЕСКО, която се провежда под председателството на България в централата на международната организация в Париж. Участват 194 държави, приели..

публикувано на 07.07.25 в 14:45

Златни съкровища и интерактивни изживявания в музея на Пазарджик

Историята на музейното дело в Пазарджик започва още от втората половина на XIX  век, когато по идея на Стефан Захариев в местното читалище " Виделина" се оформя сбирка от старини, монети, църковни ръкописи. През годините музеят обогатява..

публикувано на 06.07.25 в 09:25