Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Служебният премиер заяви, че се усеща липсата на редовно правителство

Димитър Главчев
Снимка: gov.bg

От Вашингтон служебният премиер Димитър Главчев заяви, че няма обяснение защо президентът още не е обявил дата за връчване на втория проучвателен мандат за съставяне на правителство. "Сигурно президентът Румен Радев има някакви съображения, тъй като знаете, че не е записан конкретен срок в Конституцията за връчване на мандата, но се смята, че седемдневният срок е нормалният за такива процедури", каза премиерът.

Той отказа да коментира вътрешната ситуация в Движението за права и свободи (ДПС) и подчерта, че не знае, как ще се отразят процесите в ДПС на страната. Главчев отново заяви, че е важно България да има редовно правителство, защото в момента на страната ни се гледа малко по-различно. Според служебния премиер това се е усетило включително и на срещата на върха на НАТО във Вашингтон.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Костадин Костадинов

МЕЧ внася вот на недоверие към правителството

Партия “Морал, единство и чест” днес внася вот на недоверие срещу правителството, съобщи в кулоарите на Народното събрание лидерът на “Възраждане” Костадин Костадинов. Депутатът уточни, че той е организиран от неговата политическа сила, която..

публикувано на 10.04.25 в 11:52
Президентът на България Румен Радев

Радев: Европа може се справи с предизвикателствата, ако повиши амбициите си

На 9 и 10 април президентът Румен Радев участва в Делфийския икономически форум в Гърция. Събитието събира държавни и правителствени ръководители, представители на академичните среди, бизнеса и неправителствения сектор, които обсъждат..

публикувано на 09.04.25 в 17:17

Румънски медии: Доналд Тръмп-младши ще посети София

Доналд Тръмп-младши, най-големият син на американския президент, тръгва на източноевропейска обиколка, включваща Прага, Братислава, Будапеща, Белград, София и Букурещ , съобщават румънските медии Digi24 и G4 Media. В Букурещ, където се очаква да..

публикувано на 08.04.25 в 17:35