За поредна година Поморие кани любителите на джаза и ретро автомобилите на фестивала "Анхиало Classic Cars & Jazz Fest". Той се организира от "Classic Car Поморие" в партньорство с Авто мото клуб "Анхиало" и Народно читалище "Просвета 1888", Поморие. Ретрофестът е на 13 юли на площада пред читалището.
Акцент на тазгодишното издание са класически модели на автомобилните марки "Мерцедес Бенц" и "Порше", както и на довоенни автомобили, съобщават организаторите. Изложението на автомобилите започва по обяд с джаз изпълнение на саксофониста Майк Сакс. По-късно на сцената излиза джаз квартетът La Migra, който ще забавлява публиката до края на ретрофестивала.
Четиринайсетият традиционен Събор на хърцоите ще се проведе днес в село Кацелово, община Две могили, Русенско. Събитието, което е под патронажа на кмета на Две могили Мариета Петрова, ще започне в 09.30 часа с водосвет за здраве и благоденствие...
Две от големите марионетки на Puppets Occupy Street от град Крайова, Румъния, ще гостуват в София за първи път в рамките на Международния фестивал за улични изкуства 6Fest (ШестФест). Те ще се появят пред софийската аудитория на 9 август, събота..
В "България днес" на 8 август слушайте: 00:20 - За борбата с огнените стихии, човешката небрежност, безводието, етикетите в евро и лева и здравословното ни състояние – кратка информационна бележка от водещия 07:15 - Отзвук от проведените..
Решение за работа, която никой не желае да работи предлагат двама млади български изобретатели. Роденият в Катар Грегори Леон Фури и Мартин Георгиев от..
Силното земетресение, с магнитуд над 6 по Рихтер, което разтърси в неделя, в 19,53 ч., Западна Турция беше усетено почти в цяла България. Дежурният..