Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Гл. ком. Александър Джартов:

Пожарите не застрашават населени места

Снимка: БТА

Няма застрашени населени места от избухналите пожари в страната, каза за БНР главен комисар Александър Джартов, директор на Главна дирекция “Пожарна безопасност и защита на населението”.

Имаме големи пожари като фронт и като площи в района на селата Срем и Горнославци, община Ивайловград. В село Михилци, община Хисаря, пожарът все още не е локализиран, но е създадена организация. Очакваме повече от 50 доброволци, както и екипи на пожарната”, добави главният комисар.

Обявено е частично бедствено положение заради пожарите в България

Междувременно от Министерството на отбраната съобщиха, че военнослужещи от състава на Сухопътните войски и на Военновъздушните сили участват в гасенето на пожари в различни райони на страната. Заради пламналия огън на много места беше обявено частично бедствено положение.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Ловеч отбелязва 148 години от Освобождението си

Община Ловеч отбелязва 148 години от Освобождението на града от турско робство и установяване на местно управление с поредица от тържествени прояви, съобщи БГНЕС. След отслужената панихида за загиналите за Освобождението на Ловеч жители на..

публикувано на 22.08.25 в 11:36

Морето взе нови две жертви на юг от Бургас

Полицията в Бургас съобщи за два нови случая с удавени – софиянка и чужда туристка, предаде БГНЕС. Първият инцидент е станал вчера около 12,51 ч. на неохраняемата част на плаж "Делфин" край Ахтопол, за което е уведомена..

публикувано на 22.08.25 в 11:23

Археолозите разкриха 13 антични гроба в центъра на София

При археологическите проучвания на територията на Националната художествена академия бяха открити 13 антични гроба. Разкопките започнаха на 11 август, след като при строително-ремонтни дейности на Северната сграда на академията беше регистриран..

публикувано на 22.08.25 в 10:04