В неделя ще бъде слънчево и горещо. Ще духа слаб, в източните райони до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 35° и 40°, в София – около 36°.
В планините ще бъде слънчево, следобед с купеста облачност. Ще духа умерен североизточен вятър. Максималната температура на 1200 м ще бъде около 30°, на 2000 м – около 22°.
По Черноморието ще бъде слънчево. Ще духа умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 30° и 34°, а на морската вода – 27°. Вълнението на морето ще бъде 2 бала.
Балканите остават под влияние на горещата вълна. Следобед над западната половина от полуострова ще има временни увеличения на облачността, но без валежи. В Букурещ ще бъде 41 градуса, в Белград – 39, в Атина – 37, в Истанбул – 33.
Над по-голямата част от Европа ще бъде предимно слънчево. Дъжд ще вали в Нидерландия, Дания, южните райони на Норвегия и Швеция, както и на места в Европейска Русия и Полша. Краткотрайните валежи ще има в Ирландия, Бискайския залив и в района на Ла Коруня. Над останалата част от Пиренейския полуостров и над Средиземноморието ще бъде слънчево. Следобед в югоизточните райони на Европа се очаква горещо време. В Рим ще бъде 38 градуса, в Мадрид – 33, във Виена – 31, в Москва – 30, в Мюнхен – 27, в Санкт Петербург – 24, в Париж – 23, в Стокхолм – 20.
В Чикаго ще бъде 34 градуса, в Ню Йорк – 32, в Кейптаун – 15, в Мелбърн – 11.
Богата програма с кинопрожекции и огнено шоу, по случай Международния ден на младежта , подготвя Община Варна. Събитията ще се проведат на 12 август от 16:00 до 23:00 ч. на входа на Морската градина . В рамките на предвидената празнична програма ще..
До 29 август 2025 г. варненци и гости на черноморския град могат да посетят пътуващата изложба "Следи от изчезване" в местния Природонаучен музей. Изложбата е част от кампания, посветена на опазването на редки и застрашени животински видове в България...
При строително-ремонтни дейности на Северната сграда (откъм ул. "Оборище") на Националната художествена академия в София е намерен античен тегулен гроб – част от Източния некропол на Антична Сердика. Ядрото на некропола е разположено под и около..
В четвъртък минималните температури ще са от 16° до 21°, в София – 18°. През деня, над по-голямата част от страната ще е слънчево. В следобедните часове..
Английската граматика обърква българските ученици, защото те често пренасят нейните правила върху родния си език, каза за БТА Евелина Гечева от "Академика..
През последните дни по Южното Черноморие има няколко фатални инцидента с удавени туристи , съобщава БНТ. Силният североизточен вятър и мъртвото течение..